Spotkanie z Ambasadorem Kataru w Polsce

Rzeczywistość XXI wieku wymaga wąskich specjalizacji, zrozumienia procesów, których przed parunastoma laty w ogóle nie było. Wejście w nowe technologie wymaga zmiany pokoleniowej.

Dziesiątki firm w Białymstoku pracują na rzecz zleceniodawców z Zachodniej Europy czy USA.

Mamy szanse stać się ważnym punktem na światowej mapie transferu danych. Magistrala informatyczna łącząca Singapur z Frankfurtem, Tokio z Londynem – ma szanse zmienić wizerunek naszego miasta. Przyciągnąć najbardziej znane światowe marki informatyczne.

Białystok gościł JE Ahmedowi Saif S. K. Al-Midhadi – Ambasador Kataru w Polsce.Ambasador przyjął zaproszenie do odwiedzenia Białegostoku w imieniu szefowej Qatar Foundation – SheikhaHind bind Hamad Al Thani. Jest to katarska rządowa fundacja do spraw edukacji i dziedzictwa.Sama klinika Sidra została wybudowana nakładem 11 miliardów dolarów. Prowadzone są tam badania we współpracy z najlepszymi uniwersytetami medycznymi na świecie. Dość powiedzieć, że partnerami fundacji są np. Weil CornellMedical School z Nowego Jorku czy the University of Texas z Austin. Są to uczelnie zajmujące czołowe miejsce w międzynarodowych rankingach wyższych uczelni.

Głównym celem współpracy jest wymiana studentów, prace badawcze i wspólna komercjalizacja osiągnięć naukowych – właśnie o tym z ambasadorem rozmawiali Rektorzy białostockich uczelni: Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu w Białymstoku.